Skuadra e sapo ngjitur në Premier League financohet nga familja Bin Laden?
Një lajm bombë vjen nga prestigjozja "Daily Mail" ku hedh akuza të forta në drejtim të skuadrës së sapo ngjitur në Premier League Sheffield United.

Investigimi i "Daily Mail" ka nxjerrë në dritë faktë ku sipas tabloidit britanik kjo skuadër financohet nga ish-terrorisit Osama Bin Laden.

Klubi anglez, aktualisht në gjyq për shkak të një lufte për pushtet mes bashkëpronarëve Kevin McCabe dhe Abdullah Bin Mosaad Bin Abdulaziz (zotërojnë të dy 50% të ekipit), ka marrë, nga pjesa "arabe" e klubit, një financim prej 3 milionë eurosh që është zbuluar se ka ardhur nga familja e Osama Bin Laden, një nga terroristët më të tmerrshëm të historisë së njerëzimit, arkitekti i sulmit ndaj Kullave Binjake të NeW York-ut në shtatorin e vitit 2001.

Akuzave të bëra nga McCabe, avokatët e Abdullah Bin Mosaad Bin Abdulaziz Al Saud u janë përgjigjur: "E dinte shumë mirë se nga vinin ato para". /albeu.com/


Shtuar më 16/05/2019, ora 17:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori