E tmerrshme, taksisti parisien therë me thikë tifozen e United
Një tifoze e Manchester United thuhet se u ther me thikë në gjoks nga një shofer taksie në Paris mbrëmë, shkruan Albeu.com

44-vjeçarja thuhet se është duke kaluar në emergjencë pas sulmit pas fitores 3-1 ndaj PSG në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, raporton Sky Sports News .

Një burim tha se njeriu, së bashku me tre pasagjerë të tjerë, këndonin me zë të lartë në festë kur shoferi i taksisë papritmas u tërhoq.

Ai mori një thikë dhe shkoi drejt një pasagjere femër dhe 44-vjeçare u pre me një "thikë të madhe".

Tifozja u dërgua në spitalin "Europeen Georges-Pompidou" për operacion në mushkëritë e saj pasi ishte luftë për jetën e saj pas sulmit.

Policia franceze arrestoi një të dyshuar në mesditë, por nuk gjeti armë.

Grupi ishte duke udhëtuar në qendër të qytetit nga stadiumi Parc de Princes i cili është në jug-perëndim të kryeqytetit. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2019, ora 22:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori