E zbulojnë mediat spanjolle, Bayerni synon mbrojtësin e Real Madridit


Real Madrid e bleu atë për 40 milion euro në verën e vitit 2018, por Alvaro Odriozola nuk ka pasur shumë hapësira. Këtë sezon ai ka luajtur vetëm në katër ndeshje në La Liga dhe 17 herë është lënë jashtë skuadre. Nisur nga kjo situatë edhe largimi është menduar prej tij.

Mediat në Spanjë raportojnë se mbrojtësi mund të largohet tani në huazim dhe për të interesohen disa klube. Sevilla e ka në listën e dëshirave mbrojtësin e djathtë, por konkurrenca është e madhe. Edhe Athletic Bilbao synon ta marrë borxh lojtarin me origjinë baske, i cili më parë ka qenë pjesë e Real Sociedad.

Gjithsesi Odriozola ka “fansa” edhe jashtë Gjermanie dhe bëhet fjalë për një klub të madh si Bayern Munchen, që sikurse dihet ka raporte mjaft të mirë me Real Madrid. 24-vjeçari është në pritje të lajmeve, pasi dëshira e tij është të luajë dhe momentalisht te madrilenët kjo nuk i plotësohet.
Shtuar më 21/01/2020, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori