Edhe Italia s'do na ndihmonte, “axurrët” thyhen nga Irlanda (VIDEO)
Nuk do të ishim kualifikuar as nëse do të mbetnim në dorën e Italisë. Kombëtarja “axurre” ka pësuar një humbje minimale ndaj Irlandës, e cila ka siguruar kualifikimin për në fazën e ardhshme.

Skuadra e Contes e nisi me shumë ndryshime në formacion, ndërkohë që goli i irlandezve vjen në minutën e 86-të. Rastet gjatë ndeshjes ishin sporadike për Italinë që e mbyll në vendin e parë në grup dhe do të përballet të hënën në orën 18:00 me Spanjën.

Turqia kthehet në shtëpi pas këtij rezultati. /albeu.com/
Shtuar më 22/06/2016, ora 22:51
Arber
e Mërkurë 22 Qershor 2016, Ora 22:58
E kerkuam vet humjen kur luajtem me francen per pakujdesi
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori