Edhe Milot Rashica iu bashkohet lutjeve për Shqipërinë (FOTO LAJM)

I gjithë populli shqiptar është goditur rëndë nga ngjarjet e orëve të fundit.

Tërmete të shumtë kanë tronditur disa zona në Shqipëri, si dhe ka marrë jetë njerëzish, duke u shndërruar në një ngjarje tragjike.

Këto ngjarje kanë prekur edhe botën e futbollit, me shumë futbollistë anë e mbanë botës që kanë shpërndarë mesazhe solidarizimi.

Emra si Taulant Xhaka, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Vedat Muriqi, Lorik Cana e shumë të tjerë, kanë shpërndarë mesazhin “PrayForAlbania” dhe këtij mesazhi, i është bashkuar dhe Milot Rashica. Ylli i Kosovës dhe i Werder Bremen është me shqiptarët në këto momente të vështira.
Shtuar më 26/11/2019, ora 18:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori