Edhe pse është madrilene Marca e pranon: Messi futbollisti më i mirë i vitit
Tingëllon e pabesueshme por e përditshmja madrileneMarca” si lojtarin më të mirë në botë për vitit 2018 ka përzgjedhur Lionel Messin.

Argjentinasi ka hyrë në vitin më deçiziv të karrierës ku do të provojë ndoshta për herë të fundit Kupën e Botës. Kualifikim që i dha Argjentinës dhe golat e shënuar në këtë fillim sezoni sipas "Marca-s" kanë qenë deçizive.

Messi ka fituar 56 për qind të votave të lexuesve, pas tij i dyti është Ronaldo, me 25 për qind, i treti Isco me 3 për qind e kështu me radhë: Modric e Kane nga 3 për qind, Mbappe 2 për qind, Neymar, Ramos, De Bryne dhe Buffon nga 1 për qind./albeu.com/

Shtuar më 02/01/2018, ora 18:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori