Edhe Roma pas Falcaos, nisin kontaktet
Roma kundër Juventusit në luftën për titullin kampion dhe jo vetëm. Verdhekuqtë dhe bardhezinjtë janë gati të duelojnë edhe në merkato për një prej yjeve të futbollit botëror.
L'indiscrezione arriva dall'Inghilterra, dove secondo

Sipas asaj që shkruan "Daily Star", Roma, ashtu si edhe Juventusi, kanë nisur kontaktet me agjentin e Radamel Falcaos, Jorge Mendes, për të mësuar mundësitë e tranferimit të kolumbianit në "Olimpico", operacion që për momentin duket shumë i vështirë.

Vetë Mendes, disa ditë më parë, i hapi rrugë largimit klientit të tij: "Falcao është një prej më të mirëve në botë. Vitin tjetër me siguri do të luajë në një prej klubeve më të mëdha të planetit, qoftë Manchester United ose jo". /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2015, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori