Edhe Verona "vatër" e covid-19, dy lojtar të infektuar
Pas Genoas, Napolit dhe Interit edhe Verona po kthehet në një vatër infeksioni me koronavirus në Itali.

Pas Antonin Barak një tjetër futbollist i Hellas ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Mesfushori i kombëtares çeke ka nisur menjëherë karantinën, teksa sot ka qenë radha e Koray Gunter për të marrë vesh lajmin negativ.

26-vjeçari gjerman është prekur ka koronavirusi dhe është izoluar në shtëpinë e tij. Qendërmbrojtësi me origjinë turke u ble përfundimisht në merkato, me Hellas që pagoi 2 milion euro te Genoa. Klubi i Serie A deklaron në komunikatë zyrtare se të gjithë lojtarët e tjerë kanë rezultuar negativë në testet e kryera.
Shtuar më 11/10/2020, ora 13:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori