Edvin Murati i thotë lamtumirë futbollit
Albeu.com
Edvin Murati, i ka dhënë lamtumirën futbollit. Mesfushori i kombëtares sonë është nderuar nga FSHF për kontributin qe ka dhënë për gati 10 vjet ne përfaqësuesen shqiptare.Lusha siç e thërrisnin te gjithë është nderuar nga presidenti Armando Duka, dhe dy zëvendëspresidentet Lutfi Nuri e Bujar Kasmi. Vec nje dhurate simbolike për Muratin është lëshuar edhe nje tufe me tullumbace me portretin e tij.

Murati ka zhvilluar 42 ndeshje me kombetaren dhe ka shenuar 4 gola.
Shtuar më 08/09/2008, ora 05:01
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori