EFL CUP/ Tottenham mposht Stoke City-n dhe kalon në raundin tjetër
Tottenhami ka siguruar kualifikimi në fazën tjetërKupës së Anglisë me fitoren në udhëtim të Stoke City.

Skuadra e Jose Mourinhos ia doli të fitojë bindshëm me rezultat 1 – 3.

Ishte sulmuesi Gareth Bale që zhbllokoi rezultatin pas asistimit të Winks (22′), rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime.

Vendasit barazuan gjithçka përmes Thompson që realizojë në minutën e 53-të.

Por, Spurs rikthyen epërsinë me anë të Davies (70′), kurse fitoren e vulosi Kane në minutën e 81-të.

Me këtë fitore, Tottenhami është kualifikuar në raundin tjetërKupës së Anglisë.
Shtuar më 23/12/2020, ora 20:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori