Egjipti, per te treten here kampion i Afrikes (VIDEO)
Albeu.com
Përfaqësuesja e Egjiptit është shpallur kampioni i ri i Afrikës, pasi që në finale të Kupës së Kombeve të Afrikës e ka mposhtur Ganën. "Faraonët" shënuan fitore minimale prej 1-0, për të fituar për të tretën herë ...... radhazi trofeun e Kupës së Afrikës dhe për të treguar dominiomin e tyre në “kontinentin e zi”.

Heroi i mbrëmjes ishte Mohamed Nagy Geddo, i cili shënoi golin e vetëm në këtë finale.


Ja ndeshja:


Shtuar më 01/02/2010, ora 05:29
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori