Ekip yjesh, ja super-Manchesteri i Van Gaal (FOTO LAJM)

DE GEA
Pëlqej
Rreth 200 milionë euro. Kjo është shuma që Manchester United shpenzoi këtë merkato vere për të afruar në skuadër emra të njohur si: Angel Di Maria, Radamel Falcao, Ander Herrera, Luke Shaw apo Daley Blind. Emra që i fusin frikë çdo kundërshtari, megjithëse skuadra e Louis Van Gaal ka bërë një start sezoni për tu harruar.

Ardhja e kolumbianit në orët e fundit të merkatos i ka ringjallur shpresat te "Djajtë e Kuq", të cilët presin tani një ekip spektakolar dhe të rrezikshëm në çdo sekondë.

Por si pritet të jetë Manchester United me përfundimin e merkatos? "Daily Mail" ka dizenjuar një formacion, me skemën taktike 4-3-3, i cili mendohet se do të përdoret në Premier League edhe nga Louis Van Gaal.

11-she me të vërtetë e frikshme.../albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori