Ekipet e mudshme: Anderlecht – PSG
Paris Saing Germain do të mundohet të vazhdojë serinë e fitoreve në Ligën e Kampionëve.


Parisienët do të jenë mysafirë të skuadrës belge të Anderlechtit në kuadër të xhiros së tretë të ligës elitare evropiane për klube.

Unai Emery pritet që mos t’i ketë në dispozicion Thiago Silvan, Cavanin (foot), Kurzawan, Mottan, Pastoren), Verrattin, të cilët kanë pësuar lëndime

Në anën tjetër, belgët nuk mund të llogarisin në shërbimet e të lënduarve Spajic, Najar dhe Sowah.


PSG është takuar dy herë me Anderlechtin, ku ka një fitore dhe po aq barazime
Ndryshe, PSG zë pozitën e parë me gjashtë pikë ndërsa Celticu është ende pa pikë.

Anderlecht: Sels; Dendoncker, Kara, Deschacht, Appiah; Kums, Trebel, Gerkens; Onyekuru, Teodorczyk, Hanni.

Paris: Areola; Alves, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa; Motta, Rabiot, Verratti; Neymar, Cavani, Mbapeé. /Albeu.com/
Shtuar më 18/10/2017, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori