Ekipet shqiptare ne ligen e pare te Maqedonise shenojne fitore
Albeu.com
Ne ndeshjet e xhiros se 28 te liges se pare te Maqedonise ekipet shqiptare Bashkimi dhe Shkendija shenuan fitore duke siguruar pozicionet ne mes te tabeles. Ja rezultatet tjera:Sileks - Maxhari S. 3:1
Shkendija 79 - Pobeda 3:2
Bashkimi - Vardari 4:2
Slloga J. - Cementarnica 55 2:3
Bregallnica K. - Bellasica G.C. 1:0


TABELA:

1. Rabotnicki 68
2. Vardari 57
3. Pobeda 50
4. Sileksi 45
5. Shkendija 41
6. Bashkimi 40
.....
11. Slloga J. 16
12. Napredoku 6

Nderkohe te merkuren do te luhen ndeshjet kthyese te gjysme finales se Kupes se Maqedonise. Ne Kumanove Bashkimi do te luaj me Sileksin ndersa Turnova do te luaj me Maxharin. Ne ndeshjet e para Sileksi dhe Maxhari munden mysafiret me rezulatta te nejjete 1:0. Finalja do te luhet me 25 Maj.
Shtuar më 01/05/2005, ora 18:54
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori