Ekuban hedh një hap të madh në karrierë, firmos me skuadrën e njohur në Serinë A
Tashmë nuk ka më dyshime Joseph Ekuban do të jetë sulmuesi më i ri Partizanit, të paktën duke iu referuar sajtit të mirënjohur italian gianlucadimarzio.com.

Vëllai i ish bomberit të të kuqëve aktualisht pjesë e Trabzonspor në Turqi, do të transferohet në formë huazimi me të drejtë blerje te skuadra kryeqytetase.

19-vjeçari i cili sezonin e fundit luajti në formë huazimi te Mantova në Serie D, është në pronësi të klubit të Serie A, Hellas Verona por ende nuk ka debutuar verdheblutë.

Joseph Ekuban cilësohet si një talent shumë premtues dhe mund të rezultojë një vlerë e shtuar për sulmin e Partizanit.
Shtuar më 03/07/2019, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori