Ekziston mundësia që Gattuso të shkarkohet
Pëlqej
Eleminimi nga Europa League i Milanit këtë mesjavë ka vënë në pikpëyetje të ardhmen Genaro Gattusos.

Grupi ishte brenda mundësive të Milanit, eliminimi njollos historinë kuqezi në Europë, teksa në nivel ekonomik vazhdimi i rrugëtimit europian do të sillte të ardhura shtesë në arkat e klubit.

Gattuso do të ketë një detyrë të vështirë deri në fund të sezonit teksa do ti duhet ti sigurojë Milanit një vënd në Ligën e Kampioneve sezonin e ardhshëm.

Por pyetjet se kush do ta zevëndësojë Gattuson. Ëndrra ngelet Antonio Conte i cili është i pa punë pas aventurës 2 vjecare me Chelsea

Megjithatë ai do të vazhdojë të drejtojë Milanin deri në fund të sezonit, teksa ka dhe konfirminim nga drejtuesit. /albeu.com/
Shtuar më 16/12/2018, ora 12:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori