El Clasico: 900 ditë pa i shënuar Real Madridit, Messi i karikuar
Lionel Messi nuk ka qenë vendimtar me gola në ndeshjet “El Clasico” kundër Real Madrid që prej vitit 2018. Sulmuesi argjentinas golin e fundit e ka shënuarpërballjen e 6 majit 2018, që u mbyll në barazim 2-2.

Pre asaj përballje kanë kaluar 900 ditë dhe Messi ka luajtur pesë nga gjashtë ndeshjet “El Clasico” që janë zhvilluar. Në total janë 440 minuta që ylli i Barcelonës nuk shënon në ndeshjen më të rëndësishme në Spanjë.

Kështu Messi do të jetë i karikuarpërballjen e sotme për të shënuar në portën e belgut Courtuis. Katalanasit synojnë vetëm fitoren në përballjen e sotme, që do të nisë prej orës 16:00.
Shtuar më 24/10/2020, ora 12:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori