E.League: Barazojnë Januzi dhe Dallku, humbet Lala
Vorskla e Armend Dallkut dhe Ahmed Januzit ka barazuar të mërkurën mbrëma 1-1 me ekipin e Kopenhagenit në sfidën e vlefshme për Uefa Europa League.

Të dy legjionarët zbritën në fushën e lojës, madje Armend Dallku u ndëshkua edhe me karton të verdhë në minutën e 87-të.

Ndërsa Hannover 96 i Altin Lalës është mundur pastër, 2-0 nga belgët e Standart Liege. /albeu.com/

Ja dhe rezultatet e tjera në Europa League (30.11.11)


Europa League - Group A

FT Rubin Kazan 4 - 1 Shamrock Rovers
FT Tottenham H. 1 - 2 PAOK Saloniki

Europa League - Group B

FT Standard Liege 2 - 0 Hannover
FT Vorskla Poltava 1 - 1 FC Copenhagen

Europa League - Group C

FT Legia Warsaw 0 - 3 PSV Eindhoven
FT Rapid Bucuresti 1 - 3 Hapoel Tel Aviv

Europa League - Group G

FT Malmo FF 0 - 0 AZ Alkmaar
FT Metalist Kharkiv 4 - 1 Austria Vienna

Europa League - Group H

FT Braga 1 - 0 Birmingham C.
FT NK Maribor 3 - 4 Club Brugge

Europa League - Group I

FT Celtic 0 - 1 Atletico Madrid
FT Rennes 0 - 0 Udinese
Shtuar më 01/12/2011, ora 09:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori