Eleminatoret e Boterorit 2006: Ekipi kombetar sot takohet me Turqine
Albeu.com
Ankara, albeu.com - Ekipi kombetar shqiptar i futbollit do te luaje sonte takimin e rradhes per eleminatoret e Boterorit 2006 me ekipin e Turqise.Trajneri Brigel ka grumbulluar keta futbolliste per kete takim:
Portiere: Ilion Lika, Isli Hidi, Foto Strakosha
Mbrojtes: Tefik Osmani, Suad Lici, Armend Dallku, Elvis Sina, Ardian Aliaj, Elvin Beqiri
Mesfushore: Klodian Duro, Lorik Cana, Altin Haxhi, Elvin Skela, Devi Muka, Blendi Shkembi, Altin Lala, Amarildo Belisha
Sulmues: Alban Bushi, Florian Myrtaj, Igli Tare, Erjon Bogdani, Altin Rraklli.
Ndeshja do te luhet ne oren 19.00 ne stadiumin "Inonu" te Stambollit.
Nga ana tjeter edhe ekipi turk do te nxjerre ne fushe kuadrin me te mire qe posedon ne perjashtim te Nihat Kahvexhi i cili eshte lenduar dhe Hakan Shykyr i cili ka kohe qe nuk thirret nga trajneri Ersun Yanal. Ndeshja do te filloj ne ora 19:00.

Bilanci i takimeve Turqi-Shqipëri
13.12.70 Turqi - Shqipëri 2-1
14.11.71 Shqipëri - Turqi 3-0
27.10.71 Turqi - Shqipëri 1-0
11.05.83 Shqipëri - Turqi 1-1
28.03.85 Shqipëri - Turqi 0-0
21.01.98 Turqi - Shqipëri 1-4
25.04.01 Turqi - Shqipëri 0-2
(+2 =2 -3, gol. 5-11)
Shtuar më 26/03/2005, ora 20:24
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori