Eliminuan Realin, Sterling: E kishim energjinë dhe pasionin
City e ka mposhtur skuadrën e Realit sonte në Ligën e Kampionëve ku edhe ka siguruar një vend në top 8 skuadrat më të mira të Evropës.

Me dy gola të shënuar në këtë ndeshje e me rezultatin finale në 2:1, djelmoshat e Guardiolës u kualifikuan në çerekfinale të Ligë Ligës ë së së Kampionëve me plotë meritë.

Kështu, pas ndeshje foli Sterling i cili u shpres se po ndihet i lumtur dhe se skuadra e tij punuan fortë për ta arritur këtë qëllim

"Energjia, pasioni ishin ato që na mbajtën në fushë. Ne i dimë punët tona dhe për këtë edhe fituam", tha fillimisht Sterling.
"Ne e dimë se sa të mirë janë ata, ne e dimë se sa të mirë jemi dhe ndryshimi ishte kush do të vraponte më shumë dhe unë mendoj se ishim fantastik sot", tha ai.
Shtuar më 07/08/2020, ora 23:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori