Eliminatoret e EURO 2020, me cilat skuadra mund të jetë në grup Shqipëria
Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja e Shqipërisë bën pjesë në vazon katërt.

Shqipëria ka zbritur kështu 1 vaze në krahasim me eliminatoret e Botërorit, gjithsesi shanset janë të mëdha për të siguruar një biletë në Kampionatin Europian.

Interesant është fakti që mund të përballemi dhe me Kosovën, që bën pjesë ne vazon e 5, gjithmonë nëse dardanët nuk arrijnë të sigurojnë një biletë për në Europian nga Liga e Kombëve.

• Vazoja e katërt: Shqipëria, Qipro, Estoni, Gjeorgji, Greqi, Lituani, Mali i Zi, Estoni, Hungari dhe Rumani.

• Vazoja e pestë: Armeni, Azerbajxhan, Bjellorusi, Gjilbraltar, Kazakistan, Kosova, Luksemburg, Maqedoni, Moldavi dhe Ishujt Faraore.
Shtuar më 21/11/2018, ora 17:15
Azdren Berisha
e Enjte 22 Nëntor 2018, Ora 00:47
Kosva meriton te jete ne vazon e pare .
Shqiperia nuk ka te bej aspak me futboll më mire te shkojn dhe te konkurojne per balerina.
Kosova Republik Ja Me Hater Ja Me THIK
Kosova eshte nana e kejt shqiptarve.
Arber Zeneli X3 gola
Kejt shipnia nuk i ka dhan kto golla.
Edhe Malta me lujt me shiprien e eliminon
Me respekt A.B
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori