Emery analizon Realin: Dukshëm favorit për të kaluar tutje
Real Madrid dhe Paris Saint-Germain do të diskutojnë me njëri-jetrin ekipin i cili do të kalojë në fazën e 1/8 në Champions League.

Rreth këtij takimi ka folur trajneri spanjoll i skuadrës franceze, Unai Emery, i cili në takimin e parë e sheh favorit ekipin vendas.

“Kur trajnerët u takuan në fillim të vitit në Nyon, folëm për këtë. Ka dy gjëra: duke luajtur në shtëpi ndeshjen e parë ju jep një avantazh të caktuar, por kjo është subjektive. E gjithë kjo pasi një gol nga ekipi kundërshtar detyron ekipin e vendas të realizoj dy e më shumë gola brenda gjysmë ore të lojës”, tha Emery.

Ai më pas ka analizuar ekipin kundërshtar duke vënë theksin në rikthimin e Gareth Balet.

“Gareth është shumë i mirë. Unë tashmë e kam parë në një nga ndeshjet më të mira kundër Sevillas. Ai shënoi tre gola. Nëse është mirë, ai do të jetë një lojtar që do të marrë parasysh”, tha ndër të tjerash spanjolli./albeu.com/
Shtuar më 06/01/2018, ora 11:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori