Emery flet për thashethemet e Neymarit lidhur me Realin
Trajneri i Paris Saint-Germain Unai Emery nuk tronditet nga thashethemet se Neymar do të bashkohet me Real Madridin.

Emery së fundmi tha se ekipi i tij – i cili përballet me Real Madridin në 1/16-tën të fundit të Ligës së Kampionëve – nuk do të shpërqendrohet nga thashethemet rreth Neymarit.

“Grupi është i fortë me një mentalitet të madh. Ata ishin të fortë kur erdhën në të dy ndeshjet në Kupën e Francës dhe Kupën e Ligës, dhe ata mbeten kështu në përgatitjen e tyre për ndeshjen kundër Real Madrid”, tha fillimisht Emery në konferencë për shtyp.

“Lojtarët janë të zgjuar dhe klubi ka fituar përvojë. Unë gjithashtu kam përvojë dhe e di që njerëzit nga jashtë mund të na pengojnë … disa njerëz që mund të kenë ndonjë interes për ta bërë këtë”.

“Për shembull, nëse lexoni sot gazetën e parë sportive në Spanjë, ballina e tyre është se Neymar do të shkojë te Real Madrid. Këto gjëra nuk na tronditin”.

“Ne e dimë se këto vijnë nga jashtë dhe e dimë se kush do të na destabilizojë, por ne jemi të fortë dhe nuk ka rëndësi çka është thënë jashtë apo çfarë ndodh brenda”.

“Ne po e mbrojmë veten mirë. Është e vërtetë se disa gjëra të vogla ndodhën pas pushimeve, por është vetëm 10 për qind [e klubit]”.

“Do të kthehemi së shpejti në normalitet”, përfundoi trajneri spanjoll./albeu.com/
Shtuar më 13/01/2018, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori