Emery ka një mesazh për Lopetegui
Trajneri i skuadrës së Arsnealit, Unai Emery ka një mesazh për kreun e pankinës së Real Madrid, Lopetegui. Emery tha se e vetmja gjë që duhet të bëjë Lopetegui është durimi dhe gjetja e balancave pas largimit të Ronaldos.

“Real Madridi duhet ta gjejë balancën pa Ronaldon dhe ata duhet të përshtaten më këtë gjë. Megjithatë, mendoj se Julen mund ta bëjë këtë. Ne nuk mund të përgjigjemi për Lopeteguin, por kur kjo gjë më ndodhë mua, unë vetëm tentoj të qëndroj i qetë dhe të kem durim, por është e vështirë të kërkosh durim në futboll.

Jam i sigurt se golat do të cijnë për Lopeteguin”, tha trajneri i Arsenal, Emery. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2018, ora 12:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori