Empoli-Inter, Shaqiri mes të grumbulluarve të Mancinit
Tre portierë, tetë mbrojtës, shtatë mesfushorë dhe 5 sulmues janë futbollistët e grumbulluar nga Roberto Mancini për sfidën e nesërme në "Castellani" përballë Empolit.

Mungojnë Yann M'Vila dhe Pablo Osvaldo, që të dy pranë largimit nga klubi zikaltër, ndërsa mes 23 lojtarëve të grumbulluar është edhe Xherdan Shaqiri, i cili nesër në ora 18.00 mund të bëjë debutimin e tij me ekipin e ri. /albeu.com/


Ja lista e futbollistëve të grumbulluar nga Mancini:

PORTIERË: Handanovic, Carrizo, Berni;

MBROJTËS: Andreolli, Campagnaro, Vidic, Dodò, Ranocchia, Mbaye, D'Ambrosio, Donkor

MESFUSHORË: Kovacic, Guarin, Kuzmanovic, Medel, Obi, Krhin, Hernanes

SULMUES: Palacio, Icardi, Podolski, Shaqiri, Bonazzoli
Shtuar më 16/01/2015, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori