Enrique kthehet në hero për Spanjën
Trajneri i kombëtares së Spanjës, Luis Enrique po merr lëvdata pas arritjesh positive me iberikët. Në tre takimet ku ai ka drejtuar kombëtaren e Spanjës, ka fituar në të tria takimet. Mbrojtësi i furisë së kuqe, Marc Bartra tha se Enrique i ka sjellë qetësi kësaj skuadre.

“Ai është një trajner që ka në kontroll aspektet taktike dhe ka fituar disa tituj”, tha Bartra, i cili është pjesë e Real Betisit. Ne e shohim ambicien dhe urinë që e ka trajneri. Kemi një skuadër agresive dhe kompakte, në një atmosferë të mirë”, tha Bartra. /albeu.com/
Shtuar më 13/10/2018, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori