E FUNDIT/ Aksident në Korçë, plagosen rëndë 4 persona
Eredivisie, Twente e Ajax ndahen në paqe (VIDEO)
Përfundoi në barazim 1-1 ndeshja më e rëndësishme e javës së 10 të Eredivisie, Twente–Ajax, ku viheshin parballë njëra-tjetrës dy skuadrat pretendente për kreun e renditjes. Spektakli që në fushën e blertë kulmoi në minutën e 22 kur ish futbollisti i interit, Castaignos, kaloi në epërsi skuadrën e vendase. Miqtë e rritën ndjeshëm presionin pas këtij goli, por vendasit nuk lanë hapësira prapa duke shkuar në avantazh në dhomat e zhveshjes.

Në pjesën e dytë formacioni i Frank De Bour gjeti golin e barazimit vetëm në fundin e lojës, në minutën e 81 me islandezin Sigtorson.

Ky barazim kënaq më shumë Psv Eindhoven, që synon të marrë e vetme kreun e renditjes, teksa do të luajë në fushën e Groningen.

Pas 3 fitoreve radhazi Feeyenord u ndal në barazim 2-2 në fushën e Go Ahead Eagles, edhe pse deri 1 minutë para përfundimit të takimit ishte në avantazh 2-1. /albeu.com/
Shtuar më 20/10/2013, ora 10:24