Eriksen në radarët e Juventusit


Situata në kampin e juventusit nuk duket dhe aq pozitive sidomos ne mesfushë. Mungesa e gjatë e Emre Can por mos garancia nga i riu Bentacur.

Ka detyruar klubin bardhezi të ndëryje në mesfushë dukë piketuar një play maker në mesin e fushës sic është Christian Eriksen.

Lajmi bëhet i ditur nga anglezja ‘’Times’’. Danezi ende nuk e ka rinovuar kontratën me Tottenhemin e cila skadon në qershor 2020.

Mesohet gjithshtu se danezi kërkon një pagë të lartë sa të Harry Kane dhe të Delle Alli, por spërsat nuk kanë ndërmënd tja ofrojnë.

Juventusi vazhdon të monitorojë situatën dhe është gati për të ndërhyrë në momentin e duhur. /albeu.com/
Shtuar më 16/11/2018, ora 16:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori