Eriksen prezanton veten nga numri i këmbës, premton fitore në "derbi"
Blerja më e re e Interit, Christian Eriksen ka dhënë një intervistë me pyetje të shkurtra vetëm dy ditë para derbit ku ka prezantuar veten u ka premtuar edhe tifozëve "ziklatër" fitore në "derbi".

Si ju thërrasin shkurt? – Chris
Mosha? – 27 vjeç
Numri i këmbës? – 43
Roli? – Mesfushor
Gola apo asiste? – Të dyja
Goditje dënimi apo penallti? – Goditje dënimi

Këmba e majtë apo e djathtë? – Të dyja
Këndet lart apo ato poshtë? – Ato lart
Kush është më i fortë? Eriksen real apo ai në Play Station? – Besoj se ai real
Kush është trajneri më kërkues? Babai juaj apo Conte? – E njoh pak Conten, por them se babai im
Idhulli i fëmijërisë? – Totti dhe Michael Laudrup

Sirenetta e Copenhagenit apo Madoninna e Milanos? – Nuk e kam parë ende Madoninnën, por zgjedh këtë para Serenettës.
Tripleta kundër Irlandës apo goli ndaj Chelseat? – Tripleta ndaj Irlandës
Do të doje të luaje sërish finalen e Championsit, apo të gjuaje sërish penalltinë kundër Kroacisë? – Të riluaja finalen e Championsit ndaj Liverpool.
Amsterdam apo Londër? – Të dyja. Janë qytete fantastike
Amsterdam, Londër apo Middlefart? – Askush nuk është më i mirë se Middlefart

Sporti i preferuar përveç futbollit? – Janë disa, por do thosha ping-pong
Filmi i preferuar? – Drejtësia private
Të pëlqen kinemaja, apo serialet në TV? – Kur ke një fëmijë, preferon serialet në TV
Mbrëmjet jashtë apo në shtëpi? – Në shtëpi
Kënga e preferuar? – Wanderëall e Oasis
Grupi i preferuar? – Imagine Dragons
Koncerti i fundit që ke ndjekur? – Më duket Drake

Qentë apo macet? – Jam alergjik ndaj të dyve, por zgjedh qentë
Tëitter apo Instagram? – Instagram
Ushqime të ëmbla apo të kripura? – Të ëmbla
Makarona apo pica? – Makarona
Më e vështirë të mësosh holandisht apo italisht? – Mendoj se italisht
Di të thuash 3 fjalë në italisht? – Mirdita, faleminderit, të lutem, etj.
Pse keni zgjedhur numrin 24? – Sepse është numri pas 23-shit. Numër i ri, eksperiencë e re, klub i ri dhe stimuj të reja.
Kush e fiton derbin? – Inter
Shtuar më 08/02/2020, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori