Eriksen refuzon rinovimin me Tottenahmin, Barcelona dhe Real Madrid në pritje
Christian Eriksen ka refuzuar zgjatjen e kontratës me Tottenhamin, sipas mediave britanike.

Oferta e fundit që Tottenham ka bërë per mesfushorit danezin ishte në vlerë 125 mijë euro në javë.

26-vjeçarit i skadon kontrata me klubin në fund të sezonit të ardhshëm, edhe ai nuk ka pranuar zgjatjen e kontratës, Spurs druhen se do të detyrohen ta shesin atë verën që vjen, në mënyrë që mos ta humbasin pa asnjë qindarkë një vit më vonë.

Barcelona dhe Real Madrid prej kohesh kane shfaqur intere per mesfushorin.


Shtuar më 10/02/2019, ora 10:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori