Eriksen te Reali, Interit i hapet rruga për Modric
Reali Madridit kërkon mesufsorin e Tottenhamit Christian Eriksen. Danezi shihet si zëvdësuesi ideal i Modric i cili duket se do përfundojë te Interi, shkruan Albeu.com.

Sipas "Corriere dello Sport" ky operacion mund të kryhet me sukses në qershor kur Reali pritet të tranfsferojë Eriksenin i cili ende nuk e ka rinovuar kontratën me Spërsat. Në këtë mënyrë i hapet rruga Interit për të tranferuar Modric në San Siro.

Kroati ka qënë një na dëshirat më të mëdha të Interit që në verën e kaluar, por në fund zikaltrit dështuan ta transferojnë atë.

Marotta njihet për lojtarë të mëdhenjë që ka transferuar te Juventusi dhe këtë gjë mund të bëjë dhe te Interi.

Ai është gati ti bëjë dhuratë tifozve zikaltër ëndrrën Modic. /albeu.com/

Shtuar më 17/01/2019, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori