Eriksen është i Interit për 20 milion euro, ja kur do zbarkojë në San Siro
Kristian Eriksen është futbollisti më i ri i Interit.

Mediat italiane zbulojnë se zikaltërit dhe Totenhemi kanë pranuar transferimin e mesfushorit danez për shifrën e 20 milionë €.

Gjithmonë sipas mediave fqinje shkruhet se Eriksen do të mbërrijë në Itali në fillim të javës së ardhshme, por nuk përjashtohet mundësia që ai të vijë në Milano ditën e shtunë dhe të dielën të ndjekë në “San Siropërballjen e Interit kundër Kaljarit në orën 12:30.

Me Eriksenin Interi do të riformatojë mesfushën me synimin për të fituar më shumë organizimin dhe fleksibilitet në lojë.
Shtuar më 24/01/2020, ora 18:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori