Eto'o ironizon Maradonën: Nuk ke lënë shenjë në futboll
Është një ndër sulmuesit më të vlerësuar në historinë e futbollit, por për Samuel Eto'o nuk ka bërë asgjë për të qënë i madh.

Ish-lojtari i Interit dhe Barcelonës ka folur me superlativa për legjendën e kombëtares argjentinase, Diego Maradona, por sipas tij, "El Pibe de Oro" nuk ka ndikuar shumë në historinë e futbollit.

"Unë kam respekt të madh për Diego Maradona, por lojtarët që kanë shënuar më së shumti në futbollin modern janë Ronaldo, Messi dhe Cristiano, " tha Eto'o për "La Gazzetta dello Sport".

Kujtojmë që Eto'o ka luajtur për disa vite me Messin si shok skuadre, teksa është pjesë e brezit të artë të futbollistëve, të cilët fituan thuajse gjithçka në nivel ekipor.
Shtuar më 09/10/2019, ora 09:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori