EURO 2008 – Lista e Skolarit
Albeu.com
Trajneri i përfaqësueses së Portugalisë në futboll, Luis Felipe Skolari, shpalli listën e lojtarëve, të cilët do të marrin pjesë në Kampionatin Evropian. Ja lista ...
Ylli kryesor i portugezëve për EURO 2008 do të jetë Kristiano Ronaldo, i cili gjatë këtij sezoni shënoi 41 gol për Mançester Junajted, kampionin e Anglisë.

Në listën e Skolarit mungon Maniçe, përveç faktit se viteve të fundit ishte njëri nga bartësit e lojës së Portugulisë. Në vend të tij është ftuar Meireles nga Porto. Portugalia është në Grupin A, me Zvicrën, Çekinë dhe Turqinë. Kampionati Evropian në Austri dhe Zvicër, starton më 7 qershor.

Tabela

Portierë: Ricardo (Real Betis), Quim (Benfica), Rui Patrício (Sporting).

Defenders: Paulo Ferreira (Chelsea, Ricardo Carvalho (Chelsea), Bosingwa (Porto), Bruno Alves (Porto), Jorge Ribeiro (Boavista), Miguel (Valencia), Fernando Meira ( Stuttgart), Pepe (Real Madrid).

Mesfushorë: Petit (Benfica), Deco (Barcelona), Raul Meireles (Porto), Miguel Veloso (Sporting), João Moutinho (Sporting).

Sulmues: Nuno Gomes (Benfica), Simão Sabrosa (Atlético Madrid), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Nani (Manchester United), Hugo Almeida (Werder Bremen), Ricardo Quaresma (Porto), Hélder Postiga (Panathinaikos).
Shtuar më 14/05/2008, ora 18:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori