EURO 2008, Një shqiptar luan për kombëtaren austriake
Albeu.com
Trajneri i kombëtares së Austrisë Josef Hickersberger shpalli listën për Euro 2008, ku bën pjesë edhe futbollisti shqiptar, Ronald Gërçaliu.Mbrojtësi 21 vjeçar është futbollist i skuadrës së Austria-Vienës, dhe deri tani ka shënuar 10-të paraqitje për kombëtaren e Austrisë. Forma e mirë, kohët e fundit i ka mundësuar një vend në kombëtare për në kampionatin Evropian. Kështu tiranasi, Gërçaliu është futbollisti i dytë shqiptar që do të luaj në Euro 2008, pas Valon Behramit në përfaqësuesen e Zvicrës.
Shtuar më 29/05/2008, ora 06:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori