Euro 2012, lista provizore e Gjermanisë
Joachim Low, trajneri i përfaqësueses gjermane të futbollit, publikoi të hënën listën provizionale prej 27 lojtarësh nga e cila do të lihen jashtë 4 futbollistë.

Të vetmit lojtarë të listës që e kanë për herë të parë grumbullimin janë portieri Marc Andre ter Stegen i Borussia Monchengladbach dhe sulmuesi i krahut i Schalke 04 Ron Robert Zieler.

Ja lista provizore e Gjermanisë:

Portierë: Manuel Neuer (Bayern), Marc André ter Stegen (Borussia Mönchengladbach), Tim Ëiese (Ëerder Bremen) dhe Ron Robert Zieler (Hannover 96).

Mbrojtës: Holger Badstuber (Bayern), Jerome Boateng (Bayern), Benedikt Höwedes (Schalke), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Philipp Lahm (Bayern), Per Mertesacker (Arsenal) dhe Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund).

Mesfushorë: Lars Bender (Bayer Leverkusen) Sven Bender (Borussia Dortmund), Julian Draxler (Schalke), Mario Götze (Borussia Dortmund) Ilkay Gundogan (Borussia Dortmund), Sami Khedira (Real Madrid), Toni Kroos (Bayern), Thomas Müller (Bayern), Mesut Özil (Real Madrid), Lukas Podolski (Koln), Marco Reus (Borussia Mönchengladbach), André Schürrle (Bayer Leverkusen) dhe Bastian Schëeinsteiger (Bayern).

Sulmues: Cacau (Stuttgart), Mario Gómez (Bayern) dhe Miroslav Klose (Lazio Roma). /albeu.com/
Shtuar më 07/05/2012, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori