Euro 2012, Ukraina “blindon” qiejtë
Për të monitoruar hapësirën e saj ajrore gjatë zhvillimit të Kampionatit Europian Euro 2012, Ukraina ka bërë gati katër avionë luftarakë dhe dy helikopterë. Lajmi është bërë i ditur nga Gjenerali Viktor Hamora, zv/komandant i Aeronautikës Ushtarake ukrainase në një takim mes trupave diplomatike dhe ushtarake të ish-Bashkimit Sovjetik.

"Katër bombardues dhe dy helikopterë - ka shpjeguar zyrtari - do të monitorojnë vazhdimisht aeroportet dhe hapësirën qiellore të Ukrainës".

Euro 2012 starton në qershorin e këtij viti dhe do të organizohet në Poloni dhe Ukrainë. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2012, ora 13:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori