EURO 2012: Ukraina dhe Polonia shenojne perparim
Albeu.com
Polonia dhe Ukraina po bëjnë hapa positive, ndërsa përgatiten për kampionatin evropian të futbollit 2012. Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini thotë se të dy vendet po përballen me probleme të vogla, por sipas tij kjo nuk është aspak për t’u shqetësuar edhe pse për dy vjet nis kampionati.
Paraprakisht problemet me ndërtimin e stadiumeve, infrastrukturën, çështjet e komunikimit dhe të akomodimit, sipas Platinisë mund të kishin rrezikuar humbjen e mundësisë për zhvillimin e EURO 2012.
Shtuar më 07/02/2010, ora 18:49
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori