EURO 2017, ja rivalët e Kosovës
Sot është hedhur shorti për eleminatoret e Kampionatit Evropian në basketboll që do të mbahet vitin e ardhshëm në katër shtete.

Kosova përfaqësohet me 5 grupmosha, 3 kategori të meshkujve dhe 2 femra.

Në kategorinë e meshkujve Kosova përfaqësohet me këto grupmosha, të cilat kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Kosova U16 - Divizoni B, Kosova U18 – Divizioni C dhe Kosova U20 – Divizioni B, i cili do të luaj kundër Shqipërisë.

Në kategorinë e femrave Kosova përfaqësohet me grupmoshat U16 dhe U18 Divizioni,

Përfaqësuesja A e Kosovës që ishte në vazon 4 së bashku me Portugalinë, Danimarkën, Luksemburgun, Qipron dhe Shqipërinë, ka mësuar kundërshtarët e saj.

Kosova ndodhet në Grupin E së bashku me Slloveninë, Ukrainën, dhe Bullgarinë.

EURO 2017 do të mbahet në Finlandë, Turqi, Izrael dhe Rumani. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2016, ora 14:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori