EUROPA LEAGUE/ 24 Ndeshjet që sot luhen sot (FOTO LAJM)

Sonte në mbrëmje rikthehet Europa League, kompeticion që si zakonisht në këtë periudhë të vitit fillon fazën e grupeve.

Edicioni i sivjetshëm është i 49-i, për sa i përket aktivitetit të dytë më të rëndësishëm që organizon UEFA në rang klubesh dhe i 11-i me formatin aktual Europa League.

Sezoni 2019-2020 në këtë kompeticion do të ketë klube të tillë si Sevilla, Manchester United apo edhe Porto, që kanë fituar 5 nga 9 edicionet e fundit të këtij turne.

Sot do të luhen 24 ndeshjet e para të 12 grupeve, të cilat do të jenë të ndara në orën 18:55 dhe 21:00.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni sfidat që do të luhen dhe oraret përkatëse.

Shtuar më 19/09/2019, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori