Europa League/ Arbitri shqiptar po gjykon Sevillan
Arbitrimi shqiptar vitet e fundit ka ecur përpara. Enea jorgji është një ndër arbitrat më të mirë shqiptar dhe këtë e ka dëshmuar edhe vlersimi që ka marrë në FIFA.

Ai sot po gjykon Zalgirirs-Sevilla sëbashku me Rejdi Avdo dhe Ridigerd Çokaj.

Kjo është hera e dytë që Jorgji është arbitër në raundin e tretë të Europa League.

Shtuar më 16/08/2018, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori