EUROPA LEAGUE/ Inter-Leverkusen, formacionet e mundshme
Sonte luhet faza çerekfinale e Ligës së Evropës.

Në kuadër të fazës çerekfinale në Ligën e Evropës, Inter do të përballet me skuadrën e Bayer Leverkusen.

Bazuar në formën e ndeshjeve të fundit, mund të themi se në këtë ndeshje nuk mund të flitet për favoritin.

Leverkusen kanë zhvilluar ndeshje shumë të mira, por edhe Inter ka pasur rezultatet në ndeshjet pas rifillimit të sezonit.

Në ndeshjen e sontme, Inter pritet do të ketë thuajse të gjithë skuadrën në dispozicion, me Lukaku dhe Lautaro që pritet të startojnë në sulm.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet e mundshme të dy skuadrave për ndeshjen që luhet me fillim nga ora 21:00.

Inter: Handanovic; Godin, De Vrij, Bastoni; D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lautaro, Lukaku

Leverkusen: Hradecky; L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven; Palacios, Baumgatlinger, Demirbay; Bailey, Havertz, Diaby
Shtuar më 10/08/2020, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori