Europa League: Ja rezultatet dhe golat (VIDEO)
Albeu.com
Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat të përgjithshëm prej 4-1, kundër skuadrës rumune Unirea Urziceni, për t’u kualifikuar në 1/8 e finales së Europa League.Takimi i parë i zhvilluar në Anfield përfundoi me rezultat 1-0 në favor të Të Kuqve, ndërsa në ndeshjen kthyese të zhvilluar në Bukuresht, Redsat fituan me rezultat 3-1.

Roma është mposhtur edhe para tifozëve të vet nga Panathinaikosi dhe kështu është përshëndetur me ëndrrën për ta fituar Europa League. Takimi i parë i zhvilluar në Athinë përfundoi me fitoren prej 3-2 të skuadrës greke, ndërsa edhe ndeshja kthyese e zhvilluar në Stadio Olimpico përfundoi me të njëjtin rezultat në favor të Panathinaikosit.


Ja rezultatet:

Galatasaray 1 : 2 Atletico Madrid
Anderlecht 4 : 0 Athletic
Marseille 3 : 1 FC Kobenhavn
Roma 2 : 3 Panathinaikos
Shakhtar D 1 : 1 Fulham
Unirea 1 : 3 Liverpool
PSV 3 : 2 Hamburger
Hapoel Tel Aviv 0 : 0 Rubin
Juventus 0 : 0 Ajax
Valencia 3 : 0 Club Brugge
Wolfsburg 4 : 1 Villarreal
Salzburg 0 : 0 Standard
Werder 4 : 1 Twente
Fenerbahce 1 : 1 Lille
Sporting 3 : 0 Everton


Ja golat ...


Unirea 1 : 3 Liverpool


Juventus 0-0 AjaxRoma 2 : 3 PanathinaikosValencia 3 : 0 Club BruggeWolfsburg 4 : 1 VillarrealShakhtar Donetsk 1-1 FulhamSporting 3 : 0 EvertonGalatasaray 1 : 2 Atletico MadridAnderlecht 4 : 0 AthleticMarseille 3 : 1 FC KobenhavnSalzburg 0 : 0 StandardHapoel Tel Aviv 0 : 0 Rubin
Shtuar më 26/02/2010, ora 03:38
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori