EUROPA LEAGUE/ Mbyllen pjesët e para mes Leverkusen - Rangers dhe Sevilla - Roma (VIDEO)

Janë mbyllur pjesët e para në dy ndeshjet e para të ditës së sotme në Europa League.

Sevilla e ka mbyllur në avantazhin e dyfishtë, duke hedhur një hap të rëndësishm për kualifikim në cerek finale, në krahun tjetër Roma do duhet të bëjë një punë të jashtëzakonshme në 45 minutat e mbetura. Spanjollët shënuan fillimisht me Reuguilon në minutën e 20' dhe me pas me Youseff En Nesyri ne minuten e 44'.

Ne ndeshjen tjeter Leverkusen - Rangars, pjesa e para eshte mbyllur ne barazim pa gola. /albeu.com/
Shtuar më 06/08/2020, ora 19:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori