EUROPA LEAGUE/ Mbyllet faza çerek-finale, mësohen çiftet gjysmëfinaliste
Janë mësuar çiftet gjysmëfinaliste në Ligën e Evropës.

Shakhtar Donetstk dhe Sevilla janë dy skuadrat e radhës që kanë kaluar në gjysmëfinale të garës së dytë më të vlefshme evropiane.

Shakhtar ka mposhtur 4:1 Baselin, ndërsa Sevilla 1:0 Wolvesin.

gjysmëfinale, Shakhtar takohet me Interin, ndërsa Sevilla me Manchester United.

Ndeshjet gjysmëfinaliste luhen më 16 dhe 17 gusht.
Shtuar më 11/08/2020, ora 23:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori