Evra dëshiron të lërë United për Realin e Madridit
Patrice Evra kërkon të lërë Manchester United në fund të sezonit dhe dëshiron ta mbyllë karrierën e tij tek Reali I Madridit. Francezi ka nisu bisedimet me klubin e tij për një zgjatje kontrate, e cila përfundon në 2012 por ai u ka thënë shokëve se mbetet I tunduar nga Spanja. Evra, I cili iu bashkua Manchester United për 5.5 mln paund, nga Monaco në 2006, shpreson të hedhë firmën sa më parë tek kontrata e re në mënyrë që të sigurojë të ardhmen e ij por nga anaa jetër edhe nëse klubi vendos ta sheshë, ta bëjë këtë duke siguruar një shumë të mirë parash.(albeu.com)
Shtuar më 07/11/2010, ora 11:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori