FA zgjedh lojtarin e muajit dhjetër në Premier League


Federata angleze e futbollit ka zgjedhur yllin e Liverpoolit, Mohamed Salah si më të mirin e muajit dhjetor të vitit 2017.

Mohamed Salah edhe një herë tjetër këtë sezon është përzgjedhur si lojtari më i mirë i muajit, kësaj radhe i muajit dhjetor.

Salah ka shkëlqyer me Liverpoolin në mujonin dhjetor, duke mposhtur kështu lojtarët si Kevin De Bruyne, Harry Kane, Jordan Pickford, Nicolas Otamendi dhe Philippe Coutinho. /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2018, ora 18:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori