Fabregas kërkon rinovimin me Chelsea
Ylli i skuadrës sëë Chelsea, Cesc Fabregas ka theksuar së fundmi se kërkon një kontratë të re nga skuadra blutë e londrës. Kontrata aktuale mesfushorit spanjoll i skadon në fundin e këtij sezoni dhe më pas 31 vjeçari do të qëndrojë pa kontratë. /albeu.com/

“Jam shumë i lumtur që jam një lojtar i Chelsea. Dëshira ime është të rinovoj kontratën me Chelsea, por deri tani klubi nuk ka shfaqur interes. Kam ende tetë muaj kontratë por do të dëshiroja të qëndroja sa më gjatë.
Kam katër vite e gjysmë këtu dhe ndihem shumë i lumtur. Besoj së kam ende për t’i dhënë futbollit por këtë e dinë më mirë drejtuesit e skuadrës”, tha Gabregas. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2018, ora 12:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori