Falcao çon Kolumbinë në "Brazil 2014" (VIDEO)
Pëlqej
Kolumbia drejt Brazil 2014, ndërsa Uruguaj rrezikon shumë: kjo është fjalia që mund të përkufizojë takimet e djeshme eleminatore të Botërorit për Amerikën e Jugut. Kolumbi-Kili është ndeshja ku ndodhi gjithçka: miqët ishin në avantazh të tre golave (Vidal me penallti dhe dopietë e Sanchez) në fundin e pjesës së parë, por në pjesën e dytë Carmona mori karton të kuq dhe gjithçka ndryshoi. Fillimisht shënon Gutierrez dhe më pas Radamel Falcao me një dopietë barazon gjithçka dhe e dërgon Kolumbinë në Botëror.


Nell'altro match, l'Uruguay è sconfitto dall'Ecuador (gol di Montero al 30') e vede quasi ridotte al lumicino le possibilità di evitare lo spareggio.

Në sfidën tjetër, Uruguaj u mund nga Ekuadori 1-0 dhe duket se e ka të pamundur të shmangë play pff-in. /albeu.com/

KOLUMBI-KILI 3-3: 19' Vidal pen, 22' e 30'Sanchez, 69' Gutierrez ,75'dhe 84' Falcao pen.

EKUADOR-URUGUAJ 1-0: 30' Montero
Klasifikimi: Argentina 29, Colombia 27, Kili 25, Ekuador 25, Uruguaj 22, Venezuela 19, Peru 14, Bolivia 11, Paraguaj 11.
Shtuar më 12/10/2013, ora 10:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori