Falcao pranë akordit me Atletico Madridin
Falcao (FC Porto)
Nesër pritet zyrtarizimi që sulmuesi kolumbian i Portos Romedal Falcao të bëhet lojtari i ri i Atletico Madridit sepse edhe vetë lojtari i ka pranuar kushtet në skuadrën Spanjolle.

Gjithnjë sipas të përditshmes spanjolle Marca Falcao e ka pranuar tashmë kalimin tek Atletico Madridi dhe shumë shpejt pritet një zyrtarizim i tij.

Oferta e Atletico Madridit ishte plot 25 milion euro plus lojtarin Salvio që pritet të mbetet e njëjtë.Ai pritet të zëvendësojë argjentinasin Aguero që u transferua tek Manchester City.

Falcao sulmuesi i Portos që sezonin e kaluar shkëlqeu me ekipin e Portos duke qenë golashënuesi më i mirë i Kampionatit Portugez dhe duke triumfuar në Kupën e Uefas kundrejt Bragës. /albeu.com/
Shtuar më 08/08/2011, ora 22:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori